Trofea

Osobiście uważam, iż nie ma lepszej i bardziej szczerej nagrody za design, niż słupki sprzedażowe. Sukces sprzedażowy projektu to niepodważalny dowód na to, że potrzeby codzienne użytkownika zostały zaspokojone. Zatem jest to również sukces słuszności idei projektowej. O taką nagrodę nie da się złożyć podania w oczekiwaniu na statuetkę. Z drugiej strony, jakie to przyjemnie ludzkie usłyszeć od doradców handlowych: ‘Marta, dziękujemy, bo dajesz nam chleb…’

Kilka moich projektów otrzymało klasycznie rozumiane nagrody za design, które dla mnie stanowią bardziej narzędzie marketingowe – co jest ok, niż ocenę dobrego designu sensus stricte. Bo też czy można powiedzieć, że coś jest dobrym designem, bez konfrontacji zupełnie nowego pomysłu z rynkiem?

Creative

Nagroda Must Have 2021 dla jednego z najlepszych polskich wzdrożeń. Łódź Design Festival, Łódź.

Slide sofa

Nagroda Must Have 2020 dla jednego z najlepszych polskich wdrożeń. Łódź Design Festival, Łódź.

Young Users by VOX

Nagroda Zaprojektowane Po Ludzku 2019 za projekt, który powstał z myślą o użytkowniku i jego potrzebach. Gazeta Wyborcza, Warszawa.

Ikona Polskiego Designu. Album Symbole Polskiego Designu autorstwa Pauliny Kucharskiej 2014. Wydawnictwo Fundacja Kocham Polskę, Warszawa.

Produkt Roku 2012 (Meble Plus – Produkt 2012) za wyróżniający się design, funkcjonalność i wysoką jakość. Meble Plus, Warszawa.

Nagroda Top Design Award 2011 dla najlepiej zaprojektowanych produktów na rynku. Arena Design, Poznań.

Laureat konkursu Dobry Wzór 2011 na najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku. Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa.

Złoty Orzeł 2011 w kategorii Wprowadzenie Produktu Na Rynek. Złote Orły, Warszawa.

Hifi by VOX

Produkt Roku 2012 (Meble Plus – Produkt 2012) za wyróżniający się design, funkcjonalność i wysoką jakość. Meble Plus, Warszawa.

Kubek Irving

Zwycięzca konkursu Zaprojektuj Kubek dla firmy Irving 2009. Irving, Warszawa.

Transformers

Nagroda Grand Prix XXVI edycji konkursu im. Marii Dokowicz 2006 na najlepszy dyplom magisterski. Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Zoomit Project

Zwycięzca konkursu projektowego Idee Projektowe – Hansgrohe 2006. Hansgrohe, Tarnowo Podgórne.